EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish

28 червня 2021 р. Б.

Курс “Пустеля”

25-27 червня 2021 р. у с. Бобрівники, в реколекційному будинку спільноти “Святого Миколая”, відбувся курс “Пустеля. Час очищення та посту”. Пустеля… Що це? Місце на карті? Можливо – це бархани і дюни, що закривають собою казкові країни і королівства, де мешкають принци і принцеси? А якщо я скажу Тобі, що пустелею може бути не лише місце, але і стан Твоєї душі, де Ти вже є справжнім, принцом або принцесою реального Царства, Вічного Царства Божого. Ти і я, ми всі є синами і дочками живого Бога. Будучи вірними, і з Божого милосердя, ми можемо осягнути найважливішого в житті – Раю! Раю реального, центром якого є Бог, бо без Бога немає Раю. Можемо побачити, як він виглядає у Святому Письмі: Од. 22. 1-5; Од. 21. 22-26; Од. 21. 4 ” … і витре кожну сльозу з очей їхніх; і смерти не буде більше, ні скорботи, ні плачу, ні болю не буде більше, бо все попереднє минуло”. 

Але, щоб осягнути Рай, Ти можеш потрапити, а може і зараз перебуваєш в пустелі – стані душі. Ісус, так само як і Ти, пройшов пустелю. Дух Святий повів Ісуса і нас також веде в пустелю. Пустелею нерозуміння, страху, диких звірів (гріхів) – які вбивають (смертний гріх) і завдають страшних болів (гріх яким постійно грішимо), піщаних бурь, через які не можемо вдихнути і жити на повну, де холодні ночі і немає води. Наскільки Тобі вистачить “води” в “пустелі” Твоєї душі? Своїми силами і вміннями, вона не закінчиться швидко? Є вихід – це “Вода Вічна”, це Біблія і Ісус живий, Котрий з нами в цій “пустелі”. Пустелю можна розділити на: соціальну і особисту. 
Кілька характеристик соціальної пустелі:
1. Наявність провідників і довіра їм (Мойсею; Апостольській Церкві; нашому священику). 
2. Входячи в пустелю, формуємось спільнотою/сім’єю (будучи гордими, впертими індивідуалістами, кожний хоче командувати. В пустелі починаємо один до одного “притиратися”, чути. Тоді стаємо “народом”, сім’єю, спільнотою.
3. Формуємось як воїни, захищаючи гідність і святість сім’ї, Церкви, спільноти своїми ділами і молитвою. 
4. Втративши провідника, ми втрачаємо орієнтир, центр, яким має бути Бог. Замість Нього стає гріх і, тоді, це  вже є соціальним гріхом – ідолопоклонством.
5. Тільки нове може привести до нового, а старе відходить назад.
6. Зробити перший крок – крок віри.
В особистій пустелі можна виділити: спокуси і випробування. Про спокуси можу сказати, що кожний спокушається “похотями власного серця”. Але так само спокуси можна поділити на:
1. спокуси хлібом.
2. спокуси видовищем.
3. спокуси владою.
Якщо цікаво, то запрошую на курс!!! Багато можна писати, але, як каже народна мудрість: “Краще один раз побачити, ніж сто разів почути!” Ще краще – це раз пережити і тому, запрошую на курс! Слідкуйте за сайтом і у Facebook. До зустрічі!
Паньків Олег